Merdiven Sorunsalı

Positano’da Nerede Kalınır?

İnternetteki popüler otel rezervasyonu sitelerinden kolayca ulaşabileceğiniz Positano otellerinin yüksek sezonda iki kişilik odalarında gecelik 100€’dan 3200€’ya kadar değişen fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Öncelikle coğrafya gereği tesis sayısı kısıtlı olduğu için rezervasyonunuzu önceden yapmanız şart. Son ana bıraktığınızda yer bulma şansınız oldukça düşük olacak, bulduğunuz tesisler ise hem merkeze çok uzak hem de normalde olduğundan daha pahalı olacaktır. Yurt dışında özellikle eski kentlerde “ensuite” olarak adlandırılan odanızın içinde bulunacak özel banyo seçeneğine dikkat etmenizi öneririm. Ama Positano turist konaklaması baz alınarak tepeden tırnağa elden geçmiş bir yer olduğu için bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Kabul edelim ki otel seçerken istediğiniz kadar stratejik davranın, o merdivenler çıkılacak! Yine de en azından yüksek sezonda bir deniz tatili beklentisiyle geldiyseniz mümkün olduğu kadar tepelerdeki otellere çıkmadan, denize yakın bir lokasyon seçmenizi öneririm. Ana yol görevini gören daracık iki sokakta bulunan otellerde konaklamak valizlerinizin merdivenlerde kabusa dönüşmesini de engelleyecektir. Örneğin Via Cristoforo Colombo üzerinde her bütçeye uygun oteller bulabilirsiniz. Denize minimum sayıda merdiven kullanarak gidip gelmeniz ve odanızdan hem vadiyi hem de denizi görmeniz mümkün olacaktır.

Ufak bir not; dünyanın en güzel otellerinden biri olan Le Sirenuse de burada yer alıyor.

Otelleri incelerken online haritalardan yardım almayı unutmayın. Sokaklarda gezinmeye bile fırsat veren google maps gitmeden önce çevreyi tanımanız konusunda oldukça yararlı olacaktır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir