Masal Manzaralı Oda

Prag’da Nerede Kalınır?

Haritalardan da rahatlıkla görebileceğiniz gibi şehir Prag 1, Prag 2, Prag 3 gibi adlandırılan yedi bölgeden oluşuyor. Merkezden kopmayıp her yere yürüme mesafesinde konaklamak istiyorsanız 1 veya 2’de kalmanızı öneririm. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde iki kişilik bir odada gecelik 120-350€ arasında bir tutar ödemeniz gerekecektir. Ancak merkezde kalmayı o kadar da önemsemiyorum derseniz şehirden çok fazla uzaklaşmadan tren garının doğusunda yer alan Prag 3’te konaklayabilir ve aynı dönemde iki kişilik odalarda gecelik 50€’ya kadar bütçenizi düşürebilirsiniz.

Otellerden süper bir konfor ve ihtişam beklemek yanlış olur. Çünkü çoğu komünizmden kalmıştır ve biraz eski moda, hatta biraz da kasvetlidir. Yine de içleri her tür ihtiyaca göre yeniden düzenlenmiştir ve merkezde yer alan çoğu otelin de çok keyifli manzaraları vardır.

Eğer Haziran ve Eylül ayları arasında kalan yüksek sezonda seyahat etmeyi planlıyorsanız mutlaka rezervasyonunuzu önceden yaptırın. Bu dönemde gelen turist sayısı çok fazla ve konaklama imkanı da sınırlı olduğu için yer bulmakta güçlük çekebilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir