Prag Etkinlik Takvimi

Ocak ayı boyunca devam eden Opera ve Bale Festivali‘nin kökleri komünizm zamanına kadar gitmektedir.

Mart ve Nisan ayları arasında her sene değişen Paskalya Bayramı‘ndan birkaç hafta önce meydanlara pazarlar kurulur, çocukların eğlenmesi için çeşitli etkinlikler düzenlenir.

Nisan başında gerçekleşen Prag Maratonu‘na katılmak için sitesinden form doldurmanız yeterli.

Yine Nisan ayında Avrupa Filmleri Festivali çerçevesinde kentteki birçok sinema salonunda film izleme imkanı bulabilirsiniz. Etkinlik takvimi için resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Mayıs ayı Prag’ta dünyadaki en iyi biraları tatmak için en doğru zamandır. Çek Bira Festivali resmi sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

Mayıs ayında başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar devam eden Uluslararası Müzik Festivali kentteki en büyük festivaldir. Dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenleri meydanlarda, kiliselerde ve konser salonlarında izleme imkanı bulmak mümkün. Biletler için resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Temmuz ayında gerçekleşen Bohemya Caz Festivali tarihlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Eylül ayında ünlü Çek besteci Antonin Dvorak onuruna düzenlenen müzik festivali biletlerini resmi sitesinden alabilirsiniz.

Ekim ve Kasım ayları boyunca devam eden Prag Uluslararası Caz Festivali programı ve biletlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kasım sonunda başlayan ve Aralık ayı boyunca devam eden Noel pazarları hafta içi saat 19:00’a ve hafta sonları da gece geç saatlere kadar açıktır. Kentteki tüm meydanlara yayılmış olan etkinliğin en büyüğü Eski Kent Meydanı’nda yapılır.

Prag, devamlı güncellenen etkinlik takvimine yetişmenin zor olduğu bir şehir. Daha ayrıntılı bir araştırma için İngilizce bilenler Prague Post sayfasından yardım alabilirler.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir