Seyahatinizi denizli mi alırdınız?

Barselona’ya Ne Zaman Gidilir?

Tüm kültürel hareketliliği ve tarihi zenginliğinin yanında kent dışına çıkmadan denize girmenize de olanak sağlayan ender şehirlerden biri olan Barselona’ya ne zaman gidilmesi gerektiği tamamen seyahatinizden ne beklediğiniz ile ilgili. Şehri hakkını vererek gezmek için en az 4-5 gün gerekli olduğunu düşünürsek bu kararı verirken kaç gün konaklayacağınızı ve etkinlik takvimini de hesaba katmanızı öneririm.

Ilıman Akdeniz ikliminin hakim olduğu coğrafyada yılın büyük bölümü sıcak ve güneşli geçer. Her seyahat dönüşü görmeye fırsat bulamadığı yerler kaldığı için hayıflananlardansanız rahat yürümek için sıcaklığın daha elverişli olduğu ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. Bu dönemde en yüksek 25 ve en düşük 10 derece olan hava sıcaklıkları size gündüz kısa kollu kıyafetlerle gezme güzelliğini yapsa da geceleri serin olacağı ve yağmur geçişleri yaşanabileceği için valizinize hafif bir ceket koymanızda yarar var.

Yok eğer buralara kadar gelmişken o müthiş kumsalda güneşlenip denize girmezsem olmaz diyenlerdenseniz yaz aylarının 35 derecelere çıkan sıcaklıklarla oldukça nemli geçtiğini belirtelim. Bazı günler yoğun nem bir pus olarak şehrin üstüne çöker ve bu da fotoğraf çekmeyi sevenler için üzücü durumlar yaratabilir. Turist yoğunluğunun en yüksek olduğu bu aylarda gece sıcaklık 16 dereceye kadar düşebilir.

Soğuk ve yağmurlu geçen kış aylarında sıcaklıklar en yüksek 15 ve en düşük 8 derece olur. Valizinize yağmurluk ve mont koymayı ihmal etmeyin.


İspanya (Katalonya) resmi tatil günlerini buradan  ve

Barselona etkinlik takvimini de buradan öğrenebilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir