O son sangriayı içecektik..

Barselona’da Nerede Kalınır? 

Konaklama Barselona için oldukça hassas bir konu. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarının oluşturduğu yüksek sezonda turist yoğunluğu öyle seviyelere çıkıyor ki rezervasyon yaptırmakta geç kalırsanız uygun fiyatlı konaklayabilir miyim diye endişelenmenize gerek bile olmayacaktır. Çünkü kötü ve pahalı da olsa herhangi bir otel bulabilmek gibi çok daha mühim dertlere düşersiniz. Gezmek için sıcaklıkların çok daha uygun olduğu ilkbahar ve sonbahar aylarının da pek sakin geçtiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle ağız tadıyla sorunsuz bir tatil geçirmek için otel rezervasyonlarınızı mümkün olduğu kadar erken yapmanızı öneririm. Belli bir tarihe kadar ücretsiz iptal seçeneği sunan internet siteleri sayesinde herhangi bir olumsuzluk yaşayıp seyahatinizi iptal etmek ya da ötelemek durumunda kalırsanız bu şekilde ödeme yapmadan rezervasyonunuzu değiştirme şansına da sahip olursunuz.

Yılın her vakti her bütçeye, tercih ve olanağa uygun seçenek olması da erken davrandığınız takdirde önünüze oldukça geniş bir yelpazede seçenek çıkmasını sağlayacaktır. Rakamlarla konuşmak gerekirse yüksek sezonda dahi gecesi 50€’luk iki kişilik odalardan 2000€’luk süper lüks otellere kadar birçok seçeneğiniz olacaktır. Erken rezervasyon yine her yerde olduğu gibi aynı oda için son dakikada ödeyeceğiniz tutarı aşağıya çekecektir. Oldukça yaygın ve iyi işleyen kiralama sistemi sayesinde oda fiyatına kiralık çok şirin evler bulmanız da mümkün. Özellikle dört kişi ve üstünde seyahat edenler için bu seçenek Barselona’da birçok şehirde olduğundan daha revaçta. Genel olarak lükse takılmadan, temiz, ihtiyacı karşılayan ve merkezde bir konaklama tercih etmek günleri daha iyi değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Kişisel önerim La Rambla’dan El Raval’a doğru uzanan sokaklarda bulabileceğiniz uygun fiyatlı ve güzel döşenmiş B&B’ları tercih etmeniz. Bu şekilde bütçenizi zorlamadan merkezde kalıp enerjinizi görmek istediğiniz yerleri gezmek için ayırmanız mümkün olacaktır. Ancak otelinizi bu bölgeden seçerken La Rambla’ya yakın kalmaya çalışın çünkü içlere doğru biraz fazla ilerleyince gece geç saatlerde zararsız olsa da değişik görüntülerle karşılaşmanız kaçınılmaz.

Turistlerin göz bebeği olan La Rambla üzerinde konaklamak kuşkusuz çok eğlenceli. Ancak hem otelin kalitesine oranla hak etmediği ücretler ödemenize hem de sese karşı duyarlılığınız varsa gece iyi uyuyamamanıza neden olacaktır. Barri Gotic otelleri yapıların durumu nedeniyle biraz eski olmasının yanında tarzı, merkezi konumu ve uygun fiyatları gereği oldukça fazla tercih edilmektedir. El Born’a doğru gittikçe daha pahalı butik otellerle karşılaşmaya başlarsınız. Deniz manzaralı lüks bir otel arayışındaysanız La Barceloneta sizin için doğru adres olacaktır. Biraz daha uzaklaşmayı göze alırsanız otellerin en yoğun olduğu L’Eixample bölgesinde her tercihe ve bütçeye uygun konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Ayrıca hop on hop off durakları ya da metro hattı üzerinde konaklamak kolay ulaşımı ve uygun fiyatlarıyla bütçenizi rahatlatacaktır. Seçenekler bu kadar çok ve hizmet kalitesi bu kadar yüksekken seyahat bütçenizin çoğunu otele ayırmaktansa bol bol etkinliklere katılın ve o son sangriayı da mutlaka için. Yoksa döndüğünüzde çok üzülürsünüz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir