Zürih’te Gezilecek Yerler

Zürih, İsviçre’nin en büyük şehridir. Şehrin adı Turus’tan türemiştir. Zürih’in resmi dili Almancadır. Zürih gibi bir şehirde eğer paranız yoksa burada yaşamanız da çok zordur. Çünkü burası para ve pulun şehridir.

İsviçre Uçak Bileti ve Şehir Rehberi için Atlas Global’i ziyaret edebilirsiniz!

Fraumüster; Bu binanın renkli cam ve mimarisi sizleri esrarlı bir havanın ortamına sokar. Çok eski bir tarihe sahip olan bu kilise, birçok turisti kendine çekiyor.

Zürih Gölü; Zürih Gölü İsviçre’nin batısında yer alır. 42 km uzunluğunda muz şeklinde olan bu göl, taş ve kayalar yığını ile oluşmuştur. Bu gölde genellikle deniz kazalarına rastlamak mümkündür. Çok tehlikeli bir göldür. Fakat manzarası çok güzel.

Uetliberg; İsviçre’nin güney batısını kapatan bir tepedir. Zürih gölünü tam tepeden gören bir manzaraya sahiptir. Tepede özel otel ve restoranlar bulunmaktadır. Turistik bir yer olmasından dolayı demiryolu sistemi ile donatılmıştır. Ulaşıma çok fazla önem veren bir konumdadır. Turistlerin akın ettiği yerlerden birisidir.

Zürih botanik bahçesi; Geçen senelerde burası botanik bahçesi olarak kullanılıyordu. Fakat tesis şuan dinlenme yeri olarak kullanılıyor. Burada dikkat çeken şeyler, seraların küre biçiminde olmasıdır. Buraya hala çok fazla turistin akın ettiği aşikâr.

Wollishofen; Zürih şehrinin güney kısmını oluşturur. Buraya gelen turistler burasının eski tarihine hayran kalmışlardır. Burası 19. yüzyıla kadar birkaç ev ve köylerden oluşuyordu. 19 yüzyılın sonlarına doğru hızlıca yükselmeye başlamıştır. Hala çok fazla turist çekmektedir.

İsviçre’de birçok dinlenme yeri ve eğlence yeri bulunmaktadır. Bunların çoğu doğal güzellikleriyle sizi büyülemektedir. Bu şehrin en önemli özelliklerinden birisi de pahalı olmasıdır. Diğer şehirlere göre çok pahalı olup gece hayatı çok fazla değildir. İnsanları size soğuk gelebilir ama onları tanıdıkça samimiyetli olduklarını göreceksiniz. Polislerin ciddiyeti sizi korkutmasın.

Atlasglobal ile uçağa binip gitmek istiyorsanız uçak bileti fiyatları biraz kabarık. Eğer tek gidişle ile gidecekseniz ortalama yetişkin bir kişiye 320 dolar vermek zorundasınız. Aslına bakılırsa bu fiyat Zürih şehri için biraz fazla. Çünkü çok fazla gezeceğiniz yer yok. Ama doğal güzelliklerini görme fırsatınız çok fazla. Eğer isterseniz uçağınızın kalitesini azaltıp fiyatınızı düşürebilirsiniz. Bu size artı bir kazanç sağlayacaktır. Eğer gece hayatını çok sevmiyorsanız, çok fazla paranız varsa bu şehir tam size göre uygun olup, eğlencenin tadını çıkaracaksınız. Fakat ben bu şehirde çok fazla gece hayatı yaşamayı kafama göre takılmayı istiyorum diyorsanız, bu şehre yaklaşmayın çünkü bu şehirde bunları yapamazsınız.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir