Prag Kar Küresi

Ülkenin henüz ürün çeşitliliğine çok uyum sağlayamamış olamamasından mıdır bilinmez, kentin neresine giderseniz gidin hemen hemen aynı hediyelik ürünlerle karşılaşmanız kaçınılmaz. Oysa Prag bir masal kenti olduğu için insan beraberinde getireceği nesnenin aynı oranda masalsı olmasını istiyor. Kafayı takıp biraz gezinmeyi ve bir miktar fazla ödemeyi göze alırsanız tam istediğiniz gibi ürünler bulmanız mümkün.

Fotoğrafta gördüğünüz kürenin içindeki yapı Prag Kalesi’nden tüm ihtişamıyla yükselip gece ayrı gündüz ayrı etkileyiciliğiyle kentin batı yakasının silüetini belirleyen Aziz Vitus Katedrali. Aynı zamanda ülkenin en büyük kilisesi olan bu gotik yapı hakkında daha fazla bilgi ve içinde bulunduğu bölge ile ilgili tüm detaylar için lütfen Prag / Kale Bölgesi yazısını tıklayın.


 

2 thoughts on “Prag Kar Küresi

  1. Prag yaziniz cok guzel ..ekimde pragta olacagim ve yurtdisindan kar kuresi koleksiyonu yapiyorum .. Pragta normal magnet vs satan hediyelikcilerde kureyi bulmakta zorlanirmiyim? Ve en iyileri nerede bulunur bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler..

    1. Çok teşekkür ederim, yararlı olduysa ne mutlu.. 🙂
      Prag’da adım başı bulabileceğiniz hediyelik eşya mağazalarının hemen hepsinde kar küresi bulmanız mümkün. Sadece çok çeşit olduğu söylenemez.
      Ayrıntılı bilgi için Prag’dan Ne Alınır yazısına bakabilirsiniz. Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir